25.07.2017

Батьки – приклад для своїх дітей

Добрий приклад і провідництво батьків є суттєвими для зміцнення виховання молоді в чистоті. Мати, яка цінує своє материнське покликання і своє місце в сім’ї, дуже допомагає розвинути якості жіночості і материнства у своїх доньок і подає виразний, сильний і благородний приклад жіночості для своїх синів. Батько, чия поведінка надихається чоловічою гідністю, буде привабливим взірцем для своїх синів та викликатиме почуття поваги, захоплення і безпеки у своїх доньок.

Це так само справджується стосовно виховання в дусі жертовності у сім’ях, що піддаються сьогодні, більше, ніж будь-коли, тиску матеріалізму та споживацтва. Лише в такий спосіб діти виростатимуть з правильним свобідним ставленням до матеріальних благ, вибираючи простий і суворий стиль життя і будучи абсолютно переконаними, що людина цінна тим, ким вона є, а не тим, що вона має. В суспільстві, яке розхитують і розколюють напруження і конфлікти, породжені інтенсивними сутичками різного виду індивідуалізмів та егоїзму, дітей потрібно збагачувати не лише почуттям справжньої справедливості, яка сама веде до поваги особової гідності кожної людини, але й також, і в більшій мірі, почуттям правдивої любові, яку слід розуміти як щиру турботу та безкорисливе служіння іншим, особливо найубогішим і найбільш потребуючим. Таким чином, виховання повністю входить до цивілізації любові. Воно залежить від цивілізації любові і великою мірою вносить свою частку до її розвитку.

Джерело: Папська рада у справах сім’ї, Правда про людську статевість та її суть. Дороговкази для виховання в сім’ї.