(Ua) Момент створення

2009

2009

Школа біоетики Українського католицького університету розпочала свою діяльність з виникнення сертифікатної програми з біоетики «На службі охорони життя» у 2009 році.

Ініціаторами створення програми стали о. Ігор Бойко, доктор морального богослов’я, на той час, декан філософсько-богословськогофакультету УКУ, о. Андрій Логін, доктор морального богослов’я та Степан Дмитришин.

Мета даної програми – гуманізація медицини на основі християнських цінностей та персоналістичної моделі біоетики, а також пошана цінності та гідності людського життя від зачаття до природної смерті.

Творці програми поставили перед собою завдання – підготувати компетентних фахівців у галузі біоетики для праці в біоетичних комітетах України, надати спеціалізовану душпастирську освіту для праці в лікувальних установах, поглибити знання з християнської моралі, біоетики, психології та медичного права.

Школа біоетики УКУ пропонує європейський стандарт освіти та ґрунтовні знання з біоетики. В рамках навчання студенти мають можливість ознайомлюватись з такими проблематиками та поняттями, як основні моделі біоетики, етична оцінка репродуктивних технологій, трансплантація органів, медичне право, евтаназія та інші.

OCTOBER

2009

Розпочався перший навчальний рік на сертифікатній програмі з біоетики УКУ, учасниками якої стали лікарі, юристи, біологи, майбутні душпастирі. Впродовж шести років існування Школи біоетики в рамках навчального плану програми у вечірній час викладалися наступні дисципліни викладалися наступні курси: основи християнської віри та моралі, християнська (філософська) антропологія, основи біоетики, духовний і біблійний вимір здоров’я, біоетика та клонування, основи душпастирства охорони здоров’я, етика релігій, провідні етичні цінності в діяльності Європейських біоетичних комітетів, психологія здоров’я і хвороби, СНІД та біоетичні питання, права та обов’язки лікаря і пацієнта, аналіз основних біоетичних документів Церкви, етичний кодекс лікаря, паліативна та хоспісна опіка, біоетика і кінець людського життя та інші.

Викладачами Школи біоетики УКУ стали кращі фахівці у галузі біоетики з Італії та Канади, Австрії та Німеччини, Бельгії й України. Серед них: Юрій Мончак, професор Макгільського та Монтреальського університетів (Канада); о. Арнальдо Панґрацці, професор Міжнародного Богословського Інституту Camillianum (Рим, Італія); Алоїс Бух, професор морального богослов’я Між’єпархіальної вищої семінарії та навчального центру в м. Лянтерсгофе (Німеччина), Радмила Гревцова, адвокат, директор Інституту медичного і фармацевтичного права та біоетики та інші.

NOVEMBER

2012

As part of the curriculum of the School of Bioethics held a large number of public lectures and seminars on topical bioethical issues with leading experts in bioethics, to which were individuals with different interests (doctors and pharmacists, psychologists and teachers, lawyers and chaplains, seminarians and priests) . School of Bioethics also organized two international conferences: “Gender Theory” (held in November 2012) with the participation of leading experts from Italy, Maria Luisa Di Pietro.

OCTOBER

2013

“Medical and bioethical issues prokreatsiyi man” with obstetricians and gynecologists from Poland (held in October 2013).

2014

Була створена модульна програма з біоетики «Етичні ціності у фармацевтичній діяльності», учасниками якої стало 41 фармацевт.

2015

Graduates of the Certificate Program in Bioethics “The security service of life” for the six years of study was 136 people, most of whom were doctors and pharmacists.