12.05.2017

Плідні у неплідності або духовне батьківство

Декілька цікавих думок на цю тему від богослова:

• Будь-яке батьківство черпає своє сповнення з батьківства Бога-Отця. Батьківство не зводиться лише до фізичного (біологічного) виміру, але є явищем набагато ширшим.
  • Біологічне батьківство – частина батьківства більшого. Духовне батьківство пронизує усі вияви останнього: фізичне, соціальне, культурне.
  • Яскраві приклади духовного батьківства знаходимо у старозавітніх текстах, зокрема у книзі Самуїла (1:9-17).
  • Духовний батько – це той, хто допомагає зростати духовно, розпізнавати і реалізовувати боже покликання (3:4-9).
  • Іншим яскравим прикладом сповнення місії духовного батьківства є взаємини Моєсея та Ісуса Навина (Вих. 33:11). Моєсей наставляє Ісуса Навина у законі, спадщина отця передаєтся сину, відцівська обітниця сповнюєтсья в сині (Ісуса Навина 2:1; Вт. 31:7-9; Вт. 34:9).
  • У посланнях апостола Павла бачимо продовження старозавітньої традиції духовного батьківства та синівства. Син – радість отця. Божий дар у синівстві через отця, син продовжує місію свого батька ( І послання до Тита, І та ІІ до Тимотея).
  • Духовні батьки наставляють своїх дітей та допомагають їм зростати у вірі (І послання Йоана Богослова, 2-3 глави).

Джерело:http://family-institute.org.ua/