16.06.2016

У Харкові відбулась науково-практична конференція про паліативну допомогу

У вівторок та середу, 14 та 15 червня 2016 року, в Харкові відбувалась науково-практична конференція з міжнародною участю під назвою «Паліативна допомога в Україні: Морально-етичні, психологічні та духовні аспекти».

У Конференції взяли участь близько 300 осіб. З них – понад 200 представників усіх областей України: керівники охорони здоров’я, професорсько-викладацький склад, науковці установ Національної академії медичних наук України, практичні лікарі-онкологи, терапевти, геріатри, педіатри, сімейні лікарі, соціальні працівники, психологи, а також понад 100 священнослужителів різних конфесій.

Зокрема серед учасників конференції були присутніми Василь Князевич, голова правління Всеукраїнської громадської організації «Українська ліга розвитку паліативної та хоспісної допомоги» (Київ, Україна); о. Ігор Бойко, ректор Львівської Духовної Семінарії Святого Духа УГКЦ та директор Школи біоетики Українського католицького університету (Львів, Україна); о. Арнальдо Панґрацці, викладач Школи біоетики УКУ та професор Міжнародного богословського інституту душпастирства у сфері охорони здоров’я «Камілліанум» (Рим, Італія).

Учасники конференції змогли ознайомитися з роботою відділення паліативної опіки при Харківській міській клінічній багатопрофільній лікарні № 17, а також поділитися актуальною інформацією, яка сприяє вирішенню багатьох питань даної галузі.

Як зазначив Василь Князевич, за підсумками конференції буде прийнятий етичний кодекс, який представить собою звід правил поведінки лікарів та суспільства в цілому по відношенню до людей, які знаходяться в останньому періоді свого життя і потребують особливого ставлення.

За матеріалами сайту Харківської обласної державної адміністрації

dsc09748-3648x2736-2e8bdsc09751-3648x2736-c515