29.01.2016

У Києві обговорювали питання медичного капеланства за участю професора Школи біоетики УКУ, о. Арнальдо Панґрацці з Італії

З ініціативи Всеукраїнського благодійного фонду «Соборність» спільно з Громадською радою при Міністерстві охорони здоров’я України з питань співпраці з Всеукраїнською Радою Церков і релігійних організацій на базі Київського національного університету ім. Тараса Шевченка 28-29 січня відбулася Всеукраїнська конференція «Розвиток медичного капеланства в Україні: передумови, потреби та перспективи» за участю міжнародного експерта в галузі душпастирства охорони здоров’я.

У конференції взяли участь Головуючий у Всеукраїнській Раді Церков і релігійних організацій, старший єпископ Української Християнської Євангельської Церкви, Леонід Падун, Голова Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я, Ольга Богомолець, Директор Департаменту у справах релігій та національностей Міністерства культури України, Андрій Юраш, Блаженніший Любомир (Гузар), Верховний Архиєпископ-емерит, священики УГКЦ, УПЦ КП, УПЦ, лікарі, доповідачі, почесні гості.

Іноземним гостем та доповідачем на даній конференції виступив о. Арнальдо Панґрацці з Італії (гостьовий професор Школи біоетики Українського католицького університету). У своїй доповіді професор Міжнародного богословського інституту душпастирства у сфері охорони здоров’я розповів про італійський досвід капеланства, наголосив на ключових адресатах, напрямках діяльності душпастирства охорони здоров’я, мотивації та позитивних внесках капеланства. На завершення доповіді о. Арнальдо представив ключові аспекти діяльності Італійської асоціації душпастирства охорони здоров’я та провідні теми національних конференцій.

У своїх доповідях учасники конференції порушували питання, присвячені огляду поточної ситуації та вивченню досвіду функціонування інституту медичного капеланства, а також вивченню практичного досвіду та методології душпастирства в медичних закладах. У багатьох виступах медичні капелани ділилися особистим досвідом праці у лікарнях з метою об’єднати зусилля задля поширення духовно-психологічної допомоги пацієнтам лікарень, а також задля гуманізації української системи охорони здоров’я.

1Інформацію подав о. Ігор Бойко