Вбивство Христа і вбивство ненароджених: деякі паралелі

Світле, святе і велике Христове Воскресіння з мертвих – перемога Богом світу (пор. Йо 16,33). Світу, відчуженого від Нього і тліючого у гріху та смерті. Бог переміг світ. Не для того, щоб його умертвити, але для того, щоб перемінити, а перемінивши, щоб дарувати йому життя вічне.

Пасха Господня не є історичним святом, в якому спогадуємо давні події задля пробудження нової надії. Пасха Господня – святкування «тут і тепер» невимовного таїнства спасіння. Пасха – перехід від смерті до життя разом з Христом. Перехід від смерті «тут і тепер» до життя з Богом, в Якому постійне і нескінченне «тут і тепер».

Як в Юдеї часів Христа, так і нині в Україні та світі нерідко вершиться суд несправедливий і поспішний, виписується вирок смертний і «омиваються руки», вбиваються невинні і виправдуються винуватці. Чим відрізняємося ми, батьки, які вбиваємо своїх ненароджених дітей, від тих, які вбивали Сина Отчого і Сина Людського? Чим відрізняємося ми, лікарі, які отримуємо винагороду за вбивство оцих дітей, від того, хто отримав тридцять срібняків? Чим відрізняємося ми, законотворці, що творимо людиновбивчі закони, від тих, які своїм криком заглушили сумління Пилата? Чим відрізняємося ми, люди, байдужі до всього, від римського намісника, який водою очищував руки? А ми ж звемо себе ще й до того учнями Ісуса з Назарету.

Пасха Христова – перемога Бога над світом смерті і тління. Як Христос воскрес із мертвих славою Отця, так і ми маємо жити новим життям (пор. Рим 6,4). Життям, в якому нема простору для вбивства та часу для несправедливих засудів, але є радощі, світло, любов і правда. Незважаючи на людський підступ і жорстокість, і глупоту, Христос воскрес на третій день. Воскреснуть у Ньому також і ті, яких ми вбиваємо. Але як з’явитися нам самим у воскресінні останнього дня?

автор: Марія Ярема