08.04.2021

Заклик Всеукраїнської Ради Церков та релігійних організацій до поширення культури дарування органів

У четвер, 8 квітня, керівник Школи біоетики Українського католицького університету, о. Ігор Бойко, на прохання Блаженнішого Святослава Шевчука, Глави УГКЦ та Головуючого у Всеукраїнській Раді Церков і релігійних організацій, взяв участь у робочій зустрічі МОЗ з повноважними представниками ВРЦ і релігійних організацій на тему «Трансплантація: етичні питання та розвиток для порятунку життя в Україні». В ході зустрічі обговорювалися питання трансплантації кісткового мозку, констатації смерті мозку, органної трансплантації та інші важливі питання, пов’язані з поширенням в українському суспільстві культури дарування органів.
Блаженніший Святослав висловив признання Школі біоетики УКУ за її діяльність та водночас запросив до тіснішої співпраці з представниками духовенства різних конфесій у сфері поширення в Україні практики дарування органів. Перед Школою біоетики УКУ зокрема було поставлено завдання всіляко сприяти просвітницькій діяльності (проведення лекцій, семінарів, zoom-конференцій, відео лекцій для духовенства, лікарів, юристів та усіх зацікавлених осіб) щодо представлення суспільству етичних критеріїв взяття органів.
Перед нами ще багато праці і це лише початок надзвичайно доброї справи, яка може мати велике майбутнє, адже станом на сьогодні в Україні є понад 5 000 людей, які потребують лікування методом трансплантації органів. Певні позитивні зрушення вже є в порівнянні з минулими роками. Адже за 2019 рік в Україні відбулося 95 трансплантацій нирки, з яких 19 від донора-трупа, 9 трансплантацій серця, 17 трансплантацій печінки від живого донора та 4 трансплантації печінки від донора-трупа, 1 трансплантація підшлункової залози. Протягом 2020-го року виконано 208 трансплантацій гемопоетичних стовбурових клітин (аутологічних та алогенних).
Нам дуже хочеться вірити, що завдяки об’єднанню сил представників Церков та релігійних організацій, при налагодженні більш тісної співпраці з представниками МОЗ України та медичними працівниками ця добра справа буде мати свої колосальні плоди.