09.03.2021

Деякі успадковані гени можуть захистити від суворого перебігу Коронавірусу

Нещодавно було проведене дослідження завдяки якому вдалось встановити, що «успадкована ДНК від наших предків може відігравати різну роль у відповіді імунної системи на захворювання».

У цьому новому дослідженні взяли до уваги «ділянку ДНК на 12 хромосомі, де знаходиться гаплотип (сукупність генетичних варіантів, що успадковуються разом), який впливає на сприйнятливість до Коронавірусу». На основі досліджень Національної Академії Наук Америки, 2 березня, вчені повідомили, що «для кожної копії гаплотипу Неандертальців, успадкованої людиною, ризик необхідності інтенсивної терапії впав на 22 відсотки». Успадковані варіанти генетичної інформації відтак можуть впливати на активність та функцію генів, «що беруть участь у біохімічній ланцюговій реакції, яка закінчується руйнуванням вірусної РНК, включаючи Коронавірус». Вчені встановили, що серед людей, які проживають в Африці та на південь від Сахари, лише невеликий відсоток людей успадкували захисні гени від Неандертальців. Близько 25-30% людей азіатського та європейського походження мають ці захисні успадковані варіанти генетичної інформації, так само як і певна кількість темношкірих людей в Америці.

Раніше вченим вдалось дослідити гаплотип на 3 хромосомі та виявити, що «цей успадкований від Неандертальців ген збільшує ризик важких захворювань у людей». Згідно з результатами проведених досліджень можна запевнити, що генетичне успадкування може «допомогти або перешкодити імунній відповіді на захворювання».

Автор статті – Соломія Бойко

Джерело: Some Neandertal genes in people may help prevent severe COVID-19 | Science News