22.10.2015

Інавгурація нового навчального року у Школі біоетики УКУ

У понеділок, 5 жовтня, у Школі біоетики Українського католицького університету розпочали новий навчальний рік учасники сертифікатної програми з біоетики «На службі охорони життя». Програма розрахована на один рік навчання зі зустрічами тричі на тиждень у вечірній час та відбувається уже сьомий рік поспіль.

Інавгурацію нового навчального року розпочали молитвою та привітальними словами. З найпершим вітальним словом виступив декан філософсько-богословського факультету, о. д-н Роман Завійський, який побажав учасникам програми творити мости входження у сучасну культуру, зокрема у її біомедичну сферу, на зразок входження Отців Церкви у тогочасну ворожу культуру греко-римського світу. З наступним словом до присутніх звернувся ректор Львівської Духовної Семінарії Святого Духа та директор Школи біоетики УКУ, о. Ігор Бойко, котрий зокрема пригадав історію творення Школи та звернув увагу на невипадковість присутності тих чи інших учасників на програмі. Після вітального слова о. Ігоря учасників програми привітав Олег Никулишин, який є генеральним директором мережі аптек «D.S.» та тісно співпрацює зі Школою біоетики, зокрема в іншій програмі Школи, яка розроблена спеціально для фармацевтів даної мережі. У своєму слові п. Олег звернув увагу на необхідність плекання цінностей у фармацевтичній чи зрештою будь-якій діяльності. Опісля до привітання було запрошено викладача Школи біоетики УКУ, Марію Ярему, яка закликала учасників програми не боятися твердо відстоювати християнські цінності у світі морального плюралізму. Наостанок з привітальним словом виступила випускниця сертифікатної програми, лікар за фахом, Ярина Кіндрачук, котра згадала позитивний досвід ділення своїми знаннями, здобутими у Школі біоетики, та запросила вслід за Св. Іваном Павлом ІІ «розуміти, любити і берегти життя».

fffg

Після вітальних слів учасникам, викладачам та гостям програми було запропоновано до уваги інавгураційну лекцію о. Івана Січкарика, доктора біблійного богослов’я, викладача Школи біоетики УКУ. Звернувши найперше увагу на важливість Святого Письма, лектор побудував свою лекцію на розгляді двох тем: покликання і служіння. Як приклади осіб, що вміло прийняли своє покликання від Бога, навіть якщо не відразу це зробили, було представлено Авраама, Мойсея, Пророків, Апостолів. О. Іван звернув увагу, що людині не завжди легко є прийняти покликання, адже Боже Слово кличе до цілковитої переміни. Кожна людина отримує від Бога покликання стати апостолом правди, підкреслив лектор. Покликання дається Богом для служіння. Згадані старозавітні та новозавітні праведники були покликані Богом для великого служіння. Вони не були полишені самі на себе у здійсненні цього служіння, але сам Бог допомагав їм. На завершення інавгураційної лекції о. Іван закликав присутніх мати відвагу прийняти покликання від Бога та служити іншим за прикладом Господа нашого Ісуса Христа, Який прийшов у світ послужити багатьом.

Відразу по закінченні лекції була звершена молитва на благословення нового навчального року. Святкування з нагоди початку навчання завершилися почастунком усіх присутніх та дружнім спілкуванням між викладачами, адміністрацією Школи та її учасниками.

sichkaryk