03.07.2017

Голод у світі – наслідок людської байдужості

 

«Голод і недоїдання не є структурними явищами в деяких географічних районах, але станом загального недорозвинення, викликаного байдужістю багатьох та егоїзмом деяких». Це підкреслив Папа Франциск у зверненні до 40-ої Конференції ФАО – (Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН), що розпочалась у Римі 3 липня 2017 року.

На церемонії відкриття Державний Секретар Святої Столиці кардинал П’єтро Паролін прочитав послання Святішого Отця та офіційно оголосив, що 16 жовтня 2017 року, з нагоди Всесвітнього дня продовольства (World Food Day), Святіший Отець відвідає  штаб-квартиру ФАО у Римі.

Всесвітній день продовольства  спрямований на збільшення обсягу знань населення планети про стан глобальної продовольчої проблеми, об’єднання сил у боротьбі з голодом, недоїданням та злиднями. Його цьогорічна тема: «Змінити майбутнє міграції».

У посланні Святіший Отець наголошує, що війни, тероризм, примушене переселення, які дедалі більше обумовлюють навіть діяльність у сфері співпраці є наслідком конкретних рішень. Йдеться про складний механізм, від якого страждають найвразливіші країни, включаючи виробничі процеси та примушуючи мільйони  людей залишати свої землі, шукаючи притулку та надії на краще життя. Його Святість підкреслив, що свобода вибору кожної людини поєднується з солідарністю стосовно всіх, відповідно до потреб, виконуючи прийняті зобов’язання.

Папа Франциск висловив сподівання, що 40-а Конференція зможе дати новий імпульс діяльності ФАО та забезпечити засоби, бажані й очікувані мільйонами наших братів, які сподіваються не тільки технічного внеску в підвищення ресурсів і розподілу плодів виробництва, а й конкретного знаку братерства, що дозволить їм вірити в майбутнє.

40-а сесія Конференції ФАО триватиме до 8 липня 2017. Конференція – це вищий орган управління ФАО, засідання якого відбуваються раз у два роки. Цього року учасники обговорюють ряд важливих питань, серед яких: як перевести зобов’язання в дії по досягненню глобальної мети «нульового голоду»; проблеми дефіциту водних ресурсів, відсутності продовольчої безпеки і зміни клімату на Близькому Сході й у Північній Африці; стійкі рішення для запобігання голоду в країнах, перейнятих конфліктами; план дій щодо продовольчої безпеки та харчування для малих острівних держав, що розвиваються.

 

Джерело: http://uk.radiovaticana.va/