06.11.2019

Надія Тафіди

Історія безмежної любові батьків до своєї дитини, які готові відстоювати право на життя та гідність власної дитини, незважаючи на позицію лікарів, сколихнула весь світ.

Тафіда, дівчинка, яка народилась в Англії, на перший погляд, була звичайною дитиною, яка мала, здавалося б, таке ж безтурботне дитинство як і інші діти. За винятком того, що вона мала вроджену хворобу, у неї був утворений клубок між венами та артеріями.

8 лютого Тафіда відчувала сильний головний біль, ось цей клубок між венами та артеріями розірвався, вона втратила відчуття, впала на землю, вдарилася головою.

Дівчинку негайно відправили до Kings College Hospital, де її прооперували. Від цього моменту дитина впала в кому.

Англійські лікарі всіляко запевняли батьків, що в цьому випадку немає сенсу продовжувати лікування дитини, оскільки це не принесе жодного результату для неї. На їхню думку, краще було б відключити апарат штучного дихання. Тут доцільно є процитувати слова лікарів: «Немає жодного майбутнього. Тафіда помре, не варто чогось очікувати від цього лікування». Це слова, які напевно б не хотіла почути жодна людина у своєму житті, почути, що дитині, яку ти так любиш, краще було б зупинити життя. Важко навіть уявити, що відчували батьки в цей момент. Так, вони могли просто довіритись лікарям та скоритись їхньому вердикту, але цього не сталось. «І хоч ми знаємо, що життя нашої донечки вже ніколи не буде таким як раніше, ми маємо обов’язок забезпечити її життя всім можливим», – стверджують батьки. Не завжди можна вилікувати пацієнтів, але завжди можна і потрібно піклуватись про них.

Мати Тафіди, Шеліна, за професією адвокат, вирішила, що для неї є важливим життя власної дитини, тому вона почала писати листи до різних клінік в інших країнах. Власне одним із таких листів був лист до клініки Gaslini в Генуї, де погодились прийняти дівчинку на лікування. Одним із викликів для цієї родини став також процес визнання дитини громадянкою Італії, який був необхідним для отримання коштів на лікування дитини. Filippo Savarese, директор CitizenGo в Італії, зазначив, що «після зібрання 280 тисяч підписів по цілому світі та 70 тисяч євро в різних фондах, вже можемо визнати Тафіду нашою співгромадянкою».

Нарешті дівчинка має можливість продовжувати лікування в місці, в якому за нею належним чином доглядають. Допомога, яку погодилась надати клініка Gaslini, є виявом пошанування людської гідності та справедливості. Праця лікарів, медичних сестер та всіх працівників цієї клініки є великим проявом людяності та компетентності. Мати, яка перебувала кілька годин в реанімації біля дитини, змогла досвідчити, що стан їхньої дівчинки є стабільним і що вона повністю прокинулась. Основним завданням лікарів на цей момент є надати батькам можливість транспортувати їхню дитину додому і там забезпечувати їй механічну вентиляцію легень та харчування.

Цей випадок є прикладом пошанування гідності людської особи до кінця, без жодної люті та жодної відмовки. Навіть якщо не вдасться повністю вилікувати дівчинку, є важливим оптимізувати життєво необхідну підтримку. Любов батьків до дитини є безмежною і саме завдяки такій любові є можливим боротися до кінця та відстоювати свої права.

Переклад Соломії Бойко

Використано матеріали з видань: 01_ITALIA_ITALY_SALUTE_Tafida Raqeeb_conferenza stampa Gaslini_AVVENIRE_17_10_2019 02_SALUTE_HEALTH_Tafida al Gaslini_Antonio al Bambino Gesù_CORRIERE_DELLA_SERA_16_10_2019