07.10.2019

Національний конгрес з біоетики: палкі дискусії

30 вересня-2 жовтня 2019 р. у Києві проходив VII Національний конгрес з біоетики. У заході, що відбувався у великому конференц залі Академії наук України, з доповідями виступили біля сімдесяти промовців. Більшість промовців представляли різні регіони України, але також доповідачами стали іноземні науковці, зокрема з Білорусі та Молдови.

Викладач Школи біоетики УКУ, Марія Ярема, також брала участь у конгресі  з доповіддю «Сурогатне материнство: етичні аспекти». Доповідь, в якій Марією було висловлене побажання заборонити практику сурогатного материнства з огляду на суттєві етичні проблеми, викликала палку дискусію. Однак головуючий секції, білоруський науковець-генетик, С.Б.Мельнов, припинив дискусію однозначним твердженням, що комерційне сурогатне материнство повинне бути забороненим в Україні.

Національний конгрес з біоетики об’єднав доволі різних за поглядами вчених, що займаються власне питаннями етики у сфері біо-медицини. У багатьох питаннях нелегко було дійти згоди між учасниками конгресу, однак сам факт дискусії став добрим кроком для критичного осмислення етичних проблем.