14.06.2017

«Не любімо словом, лише ділом»: послання Папи Франциска з нагоди I-го Всесвітнього дня убогих

«Не любімо словом, лише ділом». Цим закликом починається Послання Папи Франциска на перший Всесвітній день убогих, який він встановив минулого року, закінчуючи Ювілей Милосердя. Вперше День убогих буде відзначатись 19 листопада 2017 року, в ХХХІІІ звичайну неділю, згідно з літургічним роком Римо-Католицької Церкви, що є неділею перед празником Христа, Царя Всесвіту.

Послання Папи Франциска з нагоди першого Всесвітнього дня убогих оприлюднено у вівторок 13 червня 2017 року. Прес-конференцію очолив архиєпископ Ріно Фізікелла, Президент Папської Ради сприяння новій євангелізації. Виступав також і архиєпископ Хосе Октавіо Руіс Аренас, Секретар згаданої Папської Ради.

Завершуючи Апостольський Лист «Misericordia et misera» (Милосердя і нещасна), що був підписаний 20 листопада 2016 року, в день закриття Святих Дверей базиліки Святого Петра у Ватикані з нагоди завершення позачергового Ювілею, присвяченого Божому милосердю, Папа Франциск написав, що «слід в усій Церкві відзначати Всесвітній день убогих, і проводити це відзначення в неділю, яка випереджує Урочистість Господа Нашого Ісуса Христа, Царя Всесвіту, “Який ототожнив Себе з найменшими та бідними й судитиме нас на основі діл милосердя”. Це буде день, який допоможе громаді й кожному охрищеному замислитися над тим, як бідність лежить у серці Євангелія та над тим, що доки Лазар лежатиме при дверях нашого дому, доти не будуть можливими ні справедливість, ні суспільний мир. Цей день також буде справжньою формою нової євангелізації для оновлення обличчя Церкви в її постійному душпастирському наверненні задля того, щоб бути свідком милосердя» (ММ 21).

Архиєпископ Ріно Фізікелла повідомив, що в перший в історії Церкви Всесвітній день убогих Папа Франциск очолить урочисту Святу Месу в базиліці Святого Петра у Ватикані, в якій братимуть участь убогі та волонтери, які ними опікуються.  Після богослуження Святіший Отець запросить на обід 500 знедолених.

А в навечір’я в базиліці Святого Лаврентія поза мурами буде відправлене молитовне чування, зосереджене на постаті святого Лаврентія, який називав бідних «скарбом Церкви» і загинув мученицькою смертю, даючи свідчення милосердному служінню.

Президент Папської Ради сприяння новій євангелізації закликав віднайти відповідні форми відзначення Дня убогих, зокрема, заохочуючи запросити бідних і волонтерів не тільки до участі у Святій Месі, але й до спільного стола.

Коментуючи Послання Святішого Отця, яке розпочинається словами з першого Послання святого апостола Івана: «Не любімо словом, ані язи­ком, лише – ділом і правдою» (І Ів 3,18), архиєпископ Фізікелла наголосив, що Папа Франциск сподівається, що Всесвітній день убогого стане для всієї Церкви сильним закликом, щоб усвідомити, що убогі не є проблемою – вони є ресурсом, з якого ми можемо зачерпнути суть Євангелія і впровадити в життя, наслідуючи убогого Ісуса.

У Посланні з нагоди Всесвітнього дня убогих Святіший Отець підкреслює, що перед обличчям поширення бідності серед великої частини суспільства всі ми покликані протягнути руку знедоленим. Не можна залишатися байдужими і миритися з таким станом речей. Питання убогості має стати центральним, насамперед, для християн. Він закликає принаймні цього дня відчинити двері своїх домівок для бідних.

Джерело: http://uk.radiovaticana.va/