22.06.2017

Цінності та спорт

Праця в команді, чесна гра та прагнення до кращого – це цінності, що допомагають будувати культуру зустрічі, якої дуже потребує сучасний світ. Думками про це Папа Франциск поділився із членами делегації Національної Футбольної Ліги зі США у середу, 21 червня 2017 р. перед початком загальної аудієнції.

Подякувавши голові делегації за згадку в своїй привітальній промові про «традиційні цінності чесності й спортивності», які вони намагаються засвоювати як на спортивному полі, так і в особистому житті, в своїх родинах і громадах, Глава Католицької Церкви підкреслив: «Світ, в якому живемо, й, особливо, молодь, потребують прикладу, людей, що показують, як видобути із себе все найкраще, як вчинити, аби обдарування й таланти, дані Богом, принесли плоди, й, таким чином, накреслити шлях для кращого майбутнього наших суспільств».

Святіший Отець звернув увагу на те, що цінності, якими спортсмени намагаються керуватися на ігровому полі, такі як командна праця, чесна гра та шукання кращого є також цінностями «в релігійному значенні цього слова», невідкладна потреба в яких існує також і «поза межами стадіону», в «усіх вимірах життя спільноти». «Це цінності, – пояснив він, – що допомагають будувати культуру зустрічі, в якій запобігаємо та допомагаємо в потребах своїх ближніх, долаємо надмірний індивідуалізм, байдужість і несправедливість, що заважають нам жити, немов одна велика родина».

«Як же світ потребує цієї культури зустрічі!» – наголосив Папа, побажавши гостям, аби проща до Вічного Міста спонукала ділитися згаданими цінностями «для того, щоб будувати більш братерський світ».

Джерело: http://uk.radiovaticana.va/