24.10.2019

Викладач Школи біоетики УКУ розповіла про актуальні біоетичні питання на пастирській конференції в Новосибірську

7-11 жовтня у Новосибірську (Росія) проходила пастирська конференція духовенства і монашества Римо-Католицької Преображенської єпархії в Новосибірську на тему «Виклики сучасності: актуальні питання біоетики та взаємодія зі ЗМІ», в якій взяла участь викладач Школи біоетики УКУ Марія Ярема. Пастирську конференцію очолював владика Йосип Верт, архиєрей Преображенської єпархії в Новосибірську та ординарій для католиків візантійського обряду по всій території Росії.

Тематично конференція була поділена на три частини: у першій частині розглядали питання важливості та способу присутності Церкви в різних засобах масової інформації, зокрема в соціальних мережах, у другій було заслухано доповіді про вчення Церкви у сфері біоетики та у заключній частині представлено діяльність єпархіальних комісій, рад та курії на загал.

Марія Ярема виступила власне у другій частині конференції з доповідями «Штучне зачаття та сурогатне материнство: моральна оцінка» і «Евтаназія та відмова від терапевтичної настирливості: моральна оцінка». Доповідачем було представлено аргументи Католицької Церкви проти зачаття в пробірці та залучення донорів в процес дітородження, унаочнено негативні наслідки сурогатного материнства в усіх його формах, розглянуто причини моральної неприйнятності активної та пасивної евтаназії і прийнятності натомість відмови від настирливого лікування.

По завершенні конференції владика Йосип Верт подякував Марії за доповіді та висловив сподівання на майбутню співпрацю.