28.06.2017

Запобігання захворюванням має бути доступним для всіх

Оскільки здоров’я – це фундаментальне та першочергове благо кожної людини, бажано, щоб запобігання онкологічним захворюванням могло поширюватися на всіх. На це звернув увагу Папа Франциск, приймаючи у понеділок, 26 червня 2017 р., представників Італійської Ліги боротьби з пухлинами.

Вітаючи гостей, Глава Католицької Церкви зазначив, що діяльність цієї інституції приносить суспільству подвійну користь. З одного боку – це формування «стилю запобігання», призвичаюючи людей до того, що «запобігання онкологічним захворюванням – це, насамперед, стиль життя». А другим аспектом є розвиток волонтерства, як «зразкового вираження тієї безкорисливості, яка повинна мати дедалі більший вплив на щоденне життя».

«Ваша діяльність – це цінний засіб підвищення суспільної чутливості та формування, – сказав Святіший Отець. – Існує велика потреба в тому, щоб поширювати культуру життя, що ґрунтується на відповідних наставленнях і поведінці. Справжню популярну та серйозну культуру, доступну для всіх, а не таку, що ґрунтується на комерційних інтересах. Зокрема, родини потребують супроводу на шляху запобігання, на дорозі, яка залучає різні покоління у пакт “солідарності”; на шляху, який цінує досвід тих, які разом з родичами пережили тернисту дорогу онкологічної недуги».

Папа також відзначив співпрацю волонтерів Ліги з медичними структурами та її допомогу родинам, які ведуть виснажливу боротьбу з хворобою. І цей останній аспект, за його словами, є свідченням, співзвучним із тим, що притаманне церковній спільноті, яка покликана «жити служінням тому, хто страждає та жити ним в типово християнському наставленні смирення та мовчанки», адже «добро є ефективним, насамперед, тоді, коли його чинимо без шукання винагороди і без показовості, у конкретних ситуаціях щоденного життя».

«В цьому вашому служінні, – додав Святіший Отець, – здійснюється також постійне зміщення уваги до периферій. “Периферія”, у дійсності, – це кожна людина, яка живе в умовах маргіналізації; периферія – це кожна особа, відсунена за борт суспільства та стосунків, особливо тоді, коли хвороба розбиває звичний ритм, як у випадку онкологічних недуг».

За словами Папи, опіка і дбання, засвідчені в буденності, розділеній з численними хворими, є «неоціненним багатством для суспільства», адже пригадує як цивільній, так і церковній громаді про те, що «не слід боятися близькості, не треба боятися ніжності, не слід боятися “витрачати час” на зв’язки, які надають і приймають підтримку та взаємне утішення».

«І, врешті, – підсумував Святіший Отець, – дозволю собі підкреслити, оскільки здоров’я становить першочергове та фундаментальне благо кожної людської особи, бажано, щоб запобігання онкологічним захворюванням поширювалося на всіх, завдяки співпраці між громадськими та приватними структурами, ініціативам громадського суспільства та доброчинності».

Джерело: http://uk.radiovaticana.va/